من و تو
همیشه با شعار مخالف بودم. پس شعار نمیدم، عمل میکنم.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امیر و حمید رضا
نظرسنجی
وبلاگ من و تو چجوریه؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :لینک دانلود رساله ی دلگشا را در ادامه مطلب آوردم .توصیه میکنم به این چند خطی از این طنز زیبا و کهن ایرانی را که در ذیل آورده ام اکتفا نکنید و کل آنرا دانلود کنید!!!
توضیحاتی ارزنده

برای اصحاب نظر و فراست عرضه می دارد که متکلم این حروف «عبید زاکانی بلغه الله غایت الامانی» اگر چه در علم مایه ای و در هنر پایه ای ندارد امّا از اوان جوانی به مطالعه ی کتب و سخن علما و حکما اهتمام داشت، تا در این روزگار که تاریخ هجرت به هفتصد و پنجاه رسید از گفتار سلطان الحکما «افلاطون» نسخه ای مطالعه افتاد که برای شاگرد خود «ارسطو» نوشته بود و یگانه ی روزگار «خواجه نصیرالدین طوسی» از زبان یونان به زبان فارسی ترجمه کرده و در اخلاق ثبت نموده، با چندین نامه الخصوص پندنامه ی شاه عادل، «انوشیروان»، که بر تاج رفیع فرموده به خواندن آن خاطر را رقبتی عظیم باشد و بر آن ترتیب پندنامه ای اتفاق افتاد درویشنامه از شائبه ی ریا خالی و از تکلفات عاری تا نفع او عموم خلایق را شامل گردد و مؤلف نیز به واسطه ی آن از صاحبدلی بهره مند شود. امید که همگان را از این بند کلمات حظی تمام حاصل آید.

 

اگر شربتی بایدت سودمند


زداعی شنو نوشداروی پند


ز پـــرویزن مـــعرفت بــیخته


به شــهر ظـرافت بر آمیخته

10 بند اول :

1. مردان مست را چون خفته دریابید تا بیدار نشوند فرصت را غنیمت دانید.

2. طعام و شراب تنها مخورید که این شیوه ی کار قاضیان و جهودان باشد.

3. حاجت بر گدازادگان مبرید.

4. غلام بچگان ترک را تا بی ریشند به هر بها که فروشند بخرید و چون آغاز ریش درآوردن کنند به هر بها که خرند بفروشید.

5. در کودکی کون از دوست و دشمن و خویش و بیگانه و دور و نزدیک دریغ مدارید تا در پیری به درجه ی شیخی و واعظی و جهان پهلوانی و معروفی برسید.

6. غلام نرم دست خرید نه سخت مشت.

7. شراب از دست ساقی ریش دار مستانید.

8. در خانه ی مردی که دو زن دارد آسایش و خوشدلی و برکت مطلبید.

9. حاکمی عادل و قاضی که رشوه نگیرد و زاهدی که سخن ریا نگوید و حاجبی که با دیانت باشد و کون درست صاحب دولت در این روزگار مطلبید.

10. بر وعده ی مستان و عشوه ی زنکان و عهد قحبگان و خوش آمد کنگان کیسه مدوزید.

10 بند دوم :

1. مردم خوشباش و سبکروح و کریم نهاد و قلندر مزاج را از ما درود دهید.


2. در کوچه ای که مناره باشد خانه نگیرید تا از دردسر مؤذنان بد آواز ایمن باشید.


3. مستان را دست گیرید.


4. تا وقتی حیات باقی است از حساب میراث خوارگان خود را خوش دارید.


5. مجردی و قلندری را مایه ی شادمانی و اصل زندگانی دانید.


6. خود را از بند نام و ننگ برهانید تا آزاد توانید زیست.


7. در دام زنان میفتید خاصه بیوگان کره دار.


8. در پیری از زنان جوان مهربانی مخواهید.


9. بر سر راه ها به قامت بلند زنان و چادر مهر زده و سربند ریشه دار از راه مروید.


10. مال یتیمان و غلامان بر خود مباح دانید تا شما را مباحی تمام توان خواند.

10 بند سوم :

1. گرد شاهان مگردید و عطای ایشان به لقای دربانان ایشان ببخشید.
2. جان فدای یاران موافق کنید.
3. برکت عمر و روشنائی چشم و فرح دل در مشاهده نیکوان دانید.

4. ابرو در هم کشیدگان و گره در پیشانی آورندگان و سخنهای به جد گویان و ترش رویان و کج مزاجان و بخیلان و دروغگویان و بد ادبان را لعنت کنید.
5. خواجگان و بزرگان بی مروت را به ریش تیزید.
6. تا توانید سخن حق مگوئید تا بر دلها گران مشوید ومردم بی سبب از شما نرنجند.
7. مسخرگی و قوادی و دف زنی و غمازی و گواهی به دروغ دادن و دین به دنیا فروختن وکفران نعمت پیشه سازید تا پیش بزرگان عزیزباشید و از عمر برخوردار گردید.
8. سخن شیخان باور مکنید تا گمراه نشوید و به دوزخ نروید.
9. دست ارادت در دامن رندان پاکباز زنید تا رستگار شوید.
10. از همسایگی زاهدان دوری جوئید تا به کام دل توانید زیست.
ادامه مطلب (برای دانلود )


نوع مطلب : طنز و سرگرمی، 
برچسب ها : رساله ی دلگشا - عبید زاکانی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 31 تیر 1391
حمیدرضا یعقوبی

حسین تهی* متولد 6 بهمن 1364
* دانشجوی مهندسی کامپیوتر
* غذای مورد علاقه: قرمه سبزی
* رنگ مورد علاقه: مشکی و سبزحسین تهی که پنج سال پیش کار ترانه سازی و خواندن در سبک رپ را آغاز کرده است، کار خود را نه "تقلیدی" از آنچه که در غرب بدان "موسیقی رپ" می گویند، که بیشتر وسیله ای برای "انرژی" دادن به شنونده از طریق"بیان مشکلات و معضلات مشترک" در زندگی روزمره تلقی می کند.

از دیدگاه تهی ، "معضلات و مشکلات" هر آنچه که باشند ، از پیش و پا افتاده ترینشان همچون شکست های عشقی تا معضلات جدی تر همچون "فقر و بیکاری" می توانند از طریق ریتم های شاد موسیقی هیپ هاپ، با "اثر گذاری بیشتری" بازگو شوند.

اما توجه تهی به زندگی امروزی و مشکلات آن، او را نسبت به سنتها و رسمهای قدیمی بی توجه نکرده است، دست کم این چیزی است که خود با شوخی و کنایه می گوید. او درباره دلبستگی اش به نوروز باستانی، با همان طنز همیشگی اش گفت: "من با نوروز خیلی صمیمی ام. اصلا دست می اندازم گردنش با هم بیرون می رویم و حال می کنیم."

عیدی ما از سفره هفت سین به تهی، تخم مرغ رنگی بود. اما او انگار امید دارد که آهنگهایش، هرچند هنوز زیرزمینی هستند و در بازار رسمی و کلان موسیقی جا نگرفته اند، روزی به "مرغ تخم طلا"ی او بدل شوند.

او با اشاره ای کنایه آمیز به این تخم مرغ رنگی گفت: "امیدوارم سال آینده آنقدر پول داشته باشم که به جای اینکه تخم مرغ رنگی عیدی بگیرم، تخم مرغ طلا عیدی بدهم."از او در زمینه فعالیت های هنری اش در سالی که گذشت می پرسم که با رضایت پاسخ می دهد: "واقعا سال خوبی بود. هم از نظر کاری و هم از نظر زندگی خصوصی. گرچه تشخیص اینکه پیشرفت کرده ام یا نه، با مخاطبانم است ولی به نظر خودم پیشرفتم محسوس بوده و چندین کار متفاوت ضبط و منتشر کرده ام."

از آرزوهایش برای سال جدید می پرسم، می گوید: "بعد از سلامتی خودم و خانواده ام، امیدوارم بتوانم با دوست عزیزم (با تاکید شدید بر عبارت دوست عزیز ) امیر تتلو، کارهای مشترک زیادی ضبط و منتشر کنیم ، اما مهم ترین کار مشترکمان کلیپ ویدیویی است که در حال تمرین برای ضبط آن هستیم . در این کلیپ قصد داریم برای اولین بار یک در یک کار زیر زمینی، از گروه رقصندگان استفاده کنیم.

تهی، ترانه هایش را سرشار از اشاره به "واقعیات تلخ اما خنده دار" زندگی می داند و بسیاری از نوجوانان امروزی، با ضرباهنگ همین کنایه های تلخ و طنزآگین است که می خندند و می رقصند.

 

حسین تهی که پنج سال پیش کار ترانه سازی و خواندن در سبک رپ را آغاز کرده است، کار خود را نه "تقلیدی" از آنچه که در غرب بدان "موسیقی رپ" می گویند، که بیشتر وسیله ای برای "انرژی" دادن به شنونده از طریق"بیان مشکلات و معضلات مشترک" در زندگی روزمره تلقی می کند.

از دیدگاه تهی ، "معضلات و مشکلات" هر آنچه که باشند ، از پیش و پا افتاده ترینشان همچون شکست های عشقی تا معضلات جدی تر همچون "فقر و بیکاری" می توانند از طریق ریتم های شاد موسیقی هیپ هاپ، با "اثر گذاری بیشتری" بازگو شوند.

 

اما توجه تهی به زندگی امروزی و مشکلات آن، او را نسبت به سنتها و رسمهای قدیمی بی توجه نکرده است، دست کم این چیزی است که خود با شوخی و کنایه می گوید. او درباره دلبستگی اش به نوروز باستانی، با همان طنز همیشگی اش گفت: "من با نوروز خیلی صمیمی ام. اصلا دست می اندازم گردنش با هم بیرون می رویم و حال می کنیم."

 

عیدی ما از سفره هفت سین به تهی، تخم مرغ رنگی بود. اما او انگار امید دارد که آهنگهایش، هرچند هنوز زیرزمینی هستند و در بازار رسمی و کلان موسیقی جا نگرفته اند، روزی به "مرغ تخم طلا"ی او بدل شوند.

 

او با اشاره ای کنایه آمیز به این تخم مرغ رنگی گفت: "امیدوارم سال آینده آنقدر پول داشته باشم که به جای اینکه تخم مرغ رنگی عیدی بگیرم، تخم مرغ طلا عیدی بدهم."

 

 

از او در زمینه فعالیت های هنری اش در سالی که گذشت می پرسم که با رضایت پاسخ می دهد: "واقعا سال خوبی بود. هم از نظر کاری و هم از نظر زندگی خصوصی. گرچه تشخیص اینکه پیشرفت کرده ام یا نه، با مخاطبانم است ولی به نظر خودم پیشرفتم محسوس بوده و چندین کار متفاوت ضبط و منتشر کرده ام."

 

از آرزوهایش "بعد از سلامتی خودم و خانواده ام، امیدوارم بتوانم با دوست عزیزم (با تاکید شدید بر عبارت دوست عزیز ) امیر تتلو، کارهای مشترک زیادی ضبط و منتشر کنیم ، اما مهم ترین کار مشترکمان کلیپ ویدیویی است که در حال تمرین برای ضبط آن هستیم . در این کلیپ قصد داریم برای اولین بار یک در یک کار زیر زمینی، از گروه رقصندگان استفاده کنیم."نوع مطلب : دانستنی، متفرقه، 
برچسب ها : بیوگرافی حسین تهی،
لینک های مرتبط : وبلاگ طرف داران حسین تهی،

       نظرات
پنجشنبه 29 تیر 1391
حمیدرضا یعقوبی

سلام به بازدید کننده محترم  

به درخواست نویسنده دوم بلاگ، مجددا شروع به کار کردیم  

امیدوارم مطالب بلاگمون براتون مفید و مفرح باشه

مدیر وبلاگ « من و تو »
امیر انصاری

نوع مطلب : وبلاگ من و تو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 23 تیر 1391
امیر


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic